Dr. Shefqet Krasniqi: Sekularizmi dhe feja

Shumė herė ndalem e kujtohem, a thua janė duke e ditur kėta njerėz se ēka janė duke folur e vepruar, kur me tėrė fuqinė e tyre e luftojnė ēdo element tė fesė, bile edhe vet fenė Islame, pse kėta njerėz tė jenė kaq kundėrshtar tė mėdhenj tė Islamit, pastaj pse vetėm tė Islamit e jo edhe tė feve tjera, apo vallė janė duke i shėrbyer dikujt tjetėr?

 

.

 
 
 
 
Tėrnava: Shefqet Krasniqi kėrkoi falje pėr Nėnėn Terezė
Imamit tė Xhamisė sė Madhe nė Prishtinė, Shefqet Krasniqit, i ėshtė tėrhequr vėrejtja nė lidhje me pohimin e tij kohė mė parė qė e ka bėrė nė njė xhami tė Prishtinės se “Nėna Terezė e ka vendin nė xhehenem”.

 

 

 

Promovohen dy vepra tė Dr. Shefqet Krasniqit
Problemet e ndershme shoqėrore, me theks te veēante ato qė kanė tė bėjnė mė shumė me myslimanet dhe tė drejtat e tyre, janė probleme qė Shefqet Krasniqi, i ka trajtuar nė njėrėn prej veprave tė tij qė i ka promovuar nė kėtė vit.

 

 

 

Shefqet Krasniqi: Shqiptarėt janė popull i nemun...
Kur isha i vogėl dėgjoja tė vjetrit duke thėnė se: ‘shqiptarėt janė popull i nemun!’. Atėbotė nuk mund ta kuptoja si duhet atė fjali, por tani mė duket se po e kuptoj.
Nė kėtė foto, shikoje ku je ti dhe ku jam unė, mulla Shefqet. Tash njė kohė ta ruaj emrin nė internet www.shefqetkrasniqi.com , jap zeqat pėr ty, tė kam pasur shokė klase, tre vjet me njė bank jem ulur, rastėsisht kam parė qė tė sulmojnė shumė nė internet, ndaj pata vendosur tė ta ruaj domain emrin nė internet!

 

Me respekt,

 

Tim Shkupi